Info laenukindlustusest

Laenukindlustus
tehtud lihtsaks

tarbimislaen, väikelaen, tarbimislaenud
taotle tarbimislaen, vaata tarbimislaenude pakkumisi


Kodulaenud

Milline laen on kodulaen ning kuidas kodulaenu taotlemine välja näeb?

Milline laen on kodulaen?

Tänu aina tõusvatele kinnisvarahindadele soovivad enamus eestlased endale kodu soetada. Populaarseim valik sellel teekonnal on võtta kodu ostmiseks kodulaen. Päeva lõpuks on ju parem maksta pigem mõnisada eurot pangalaenu, kui üüri kellelegi teisele.

Kodulaenu võtmine võib olla üks tähtsamaid otsuseid teie elus ning seega peaks asjale lähenema süvitsi ning kaine mõistusega, tehes korraliku kodutöö ning võttes pakkumised mitmetelt pankadelt või laenuandjatelt.

Ostes kodulaenuga maja on summad enamasti suured ning laenuperiood pikk. Võttes kodulaenu seote ennast laenuandjaga vahest kuni kümneteks aastateks, seega peaks kindlasti korralikult läbi mõtlema, millise panga või laenuandjaga selline teekond ette võtta.

Mis vahe on hüpoteeklaenul ja kodulaenul?

Hüpoteek- ja kodulaenu suurim vahe on selle sihtotstarve - ehk see millele laenuraha kulutama peate. Kodulaenuga saate osta omale maja, või kasutada laenust saadud raha juba olemasoleva kinnisvara renoveerimiseks. Samal ajal hüpoteeklaenude puhul pole otstarve kindlaks määratud, ehk seda võite kasutada nii nagu ise soovite.

Kodulaen on spetsiifiliselt kodu ostmiseks või sellele kulutamiseks. Hüpoteeklaen sobib aga kõigeks, ehk nii nagu ise soovite. Mõlema puhul on aga oluline, et tegu on tagatisega laenudega, mis tähendab, et võttes laenu jääb tagatiseks kinnistu või kinnisvara.

Kui suur võib olla kodulaenu summa?

Tarbimis- või väikelaenudega saate taotleda kuni mõnikümmend tuhat eurot. Soovides aga kodu osta, jääb see summa kindlasti väikseks ning parimal juhul saate kaetud kodulaenule mineva omafinantseeringu.

Kui te võtate kodulaenu, saate te enamus juhtudel kuni 85% kinnisvara väärtusest mida soovite osta. Pankadest nagu Swedbank või SEB saate tavaliselt suurema protsendi ulatuses laenu, kui tavalistelt laenufirmadelt.

Miks on kodulaenude omafinantseering niivõrd kõrge?

Kodulaenu omafinantseering on kõrge just sellepärast, et kaitsta nii laenuandjat kui laenuvõtjat ettenägematute raskuste tekkimise eest. Kuna laenu tagasimakseperiood on tihtipeale kümnetes aastates ning kinnisvara kaotab iga-aastaselt oma väärtust, tähendab see, et laenule seatud tagatis odavneb iga aastaga.

Selle tõttu ongi kodulaenude omafinantseeringud niivõrd kõrged, et pank või laenupakkuja ei kannaks riski, mis kaasneb automaatselt kinnisvara odavnemisega. Juhul, kui teil peaksid tulevikus tekkima raskused laenu tagasimaksmisel ning laenuandja peab laenuraha tagasisaamiseks kinnisvara müüki panema, kuid kui möödunud on aasta või mitu - ei saa laenuandja oma raha tagasi.

Kuidas toimub kodulaenu taotlemine?

Kodulaenu taotlemine algab esmase laenutaotluse täitmisega, mille saate enamatel juhtudel teha panga või laenufirma kodulehel ning ei pea selle jaoks isegi kodust lahkuma. Üldiselt on kodulaenu taotlemise protsess sarnane nagu teiste laenude taotlemisel. Täites laenutaotlust märgite oma kontaktandmed, sissetulekute info ning samuti väljaminekute info, lisaks andmed tagatise kohta.

Koos tagatise infoga peaksite saatma hindamisakti tagatiseks jääva kinnisvara kohta mille koostab kinnisvarabüroo- või maakler kes on panga poolt aksepteeritud (sellekohase info ning aksepteeritud büroode- või maaklerite andmed leiate panga või laenuandja kodulehelt). On laenuandjaid, kes mõnel juhul hindavad kinnistu iseseisvalt.

Lisaks hindamisaktile peate kindlasti saatma ka oma pangakonto väljavõtte, mis kinnitab teie sissetulekust ning seejärel jääda ootama vastust.

Tavaliselt võtab teiega ühendust panga või laenuasutuse töötaja, et küsida lisaküsimusi ning seejärel juba teha teile laenupakkumine. Juhul, kui taotlusega on kõik hästi, lepitakse aeg notaris kinnisvaratehingu sõlmimiseks ning seejärel saategi endale kodu.

Info kodulaenudest ning kodulaenude pakkumised

Vaadake lähemalt kokkuvõttest kodulaen, kus on pikemalt erinevad kodulaenudega seonduvad teemad lahti võetud. Kindlasti vaadake ka meie teisi postitusi: tarbimislaen või laenud.

kodulaen

Kodulaenude puhul on enamasti tegu suuremate summadega. Ka pole kodulaenudel enamasti ülempiire ning kuna laenu tagatiseks on maja, annavad pangad sissetuleku olemasolul ka suuremas summas laenu kui teiste laenude puhul.

Kuigi, mõlemad on tagatisega laenud, eristab neid kahte eelkõige laenu sihtotstarve. Hüpoteeklaenu laenusumma võib kasutada oma äranägemise järgi samal ajal kui kodulaenu sihtotstarve on osta selle eest kodu või kasutada laenuraha olemasoleva kodu renoveerimiseks.

Enamasti saate parima pakkumise suurpankadelt, kuna nende laenud on tihtipeale pikemaks ajaks ning väiksema intressiga.

Kodulaenu kehtiva maksehäirega enamasti ei väljastata. On juhtumeid, kus inimene on maksehäirega saanud laenu, aga tingimusel, et laenurahast makstakse eelnev võlgnevus. Sellised üksikjuhtumid on üldse võimalikud, kuna tegemist on tagatisega laenuga.

kodulaen, kodulaenud, kinnisvaralaen, laen kinnisvara tagatisel

Taotle remondilaenu kuni 5000€

Vaadake pakkumise tingimusi raha24 kodulehelt!

kodulaenud
kodu laen, kodulaen Eestis