Info laenukindlustusest

Laenukindlustus
tehtud lihtsaks

tarbimislaen, väikelaen, tarbimislaenud
taotle tarbimislaen, vaata tarbimislaenude pakkumisi


Laenud

Milliseid laene Eestis pakutakse?

Laenud

Laen võib olla sobilik kodu ostmiseks või näiteks ootamatute kulutuste katmiseks. Allpool toome välja millised on tuntuimad laenud Eestis ning nende iseärasused. Ennem laenu taotlemist tasub alati tutvuda erinevate võimaluste- ja alternatiividega. Laenude tüübid ning sihtotstarbed võivad suuresti üksteisest erineda.

Kiir- ja väikelaenud

Ühed populaarseimad laenud Eestis on kiirlaenud või väikelaenud. Lisaks nendele nimedele, kutsutakse samalaadseid laenutooteid ka näiteks tarbimislaenudeks. Sellist tüüpi laene iseloomustab kõrgem laenuintress ning lühem tagasimakseperiood. Kiirlaenud on enamasti intressi poolest kõige kallimad. Kiirlaenu iseloomustab selle nimi, mis viitab, et see on kiiresti kättesaadav laen, mille võiks ka kiiresti tagasi maksta. Väike- ja tarbimislaenudel on enamasti juba pikemad tagasimakseperioodid ning tihtipeale ka odavamad intressid.

Kodulaenud

Kodulaen on olnud Eestis alati populaarne ning kodu ostmiseks kasutavadki enamus inimesi just kodulaenu. Seda laenu iseloomustab madal laenuintress ning pikk tagasimakseperiood. Kodulaenude puhul jääb tagatiseks laenuraha eest soetatud kinnisvara ning enamasti sõlmitakse kodulaenud kümneteks aastateks. Pangad pakuvad kodulaene kuni 30ks aastaks, laenufirmad aga enamasti lühemaks perioodiks. Kõige soodsamatel tingimustel saab kodulaenu pankadest, kus laenuintress jääb alla 5%, samal ajal kui laenufirmad võtavad 5-15% intressi.

Autolaenud

Autolaen tähendab laenu, mille sihtotstarve on auto ostmine. Autolaene väljastavad enamus laenuandjaid ning väga erinevatel tingimustel. Kui teid huvitab lähemalt, millised on populaarsed autolaenud, saate nendest lähemalt lugeda siit kokkuvõttest. Autolaene väljastatakse nii uute, kui ka kasutatud autode ostmiseks. Autolaenu taotlemisprotsess on tehtud lihtsaks ning üldiselt on laenu saamiseks samad tingimused nagu kiirlaenude- või tarbimislaenude puhul. Mainimist väärt on ka fakt, et tagatisega autolaenu saab mitmest kohast ka maksehäirete korral, kuna laenu tagatiseks jääb auto.

Ärilaenud

Ärilaen tähendab laenu ettevõttele ning suures plaanis jagunevad ärilaenud peamiselt kaheks: tagatiseta ning tagatisega ärilaenudeks. Reeglina väljastatakse ärilaene Osaühingutele ning Aktsiaseltsidele ning mitte FIE'dele. Ärilaenude taotlusprotsess on lihtne ning laenuandjad on ärilaenude puhul vastutulelikud, kuna laenatavad summad on tihti suuremad.

laenud

Eestis väljastatakse erinevat tüüpi laene, millest tuntuimad on kiirlaenud, väikelaenud, tarbimislaenud, kodulaenud, autolaenud, remondilaenud, reisilaenud ning ärilaenud.

Laene väljastatakse enamjaolt kõigile, kes on vähemalt 18-aastased (paljud laenufirmad ei väljasta laene alla 21-22 aastastele) ning kellel puuduvad kehtivad maksehäired. Samuti on enamatel juhtudel vajalik ka igakuine püsiv sissetulek.

Laenude taotlemisprotsess on enamus laenupakkujate juures lihtne. Tihtipeale, eriti väike- või kiirlaenude puhul ei pea kodust lahkumagi.

Kui teil on kehtiv maksehäire, või hiljuti olnud mõni arve maksmata ei pruugi te enamuse laenuandjate juures laenu saada. Eranditeks võib nimetada erinevaid tagatislaene kus laenu võttes jätate laenuandjale samaväärse tagatise ning võib juhtuda, et saate laenu ka maksehäire korral.

laen, laenamine, laenu võtmine

Soodsate tingimustega laenupakkumised

Vaadake Raha24 laenude pakkumisi ning veenduge ise!

laenud
laen