Info laenukindlustusest

Laenukindlustus
tehtud lihtsaks

tarbimislaen, väikelaen, tarbimislaenud
taotle tarbimislaen, vaata tarbimislaenude pakkumisi


Tarbimislaenud

Milline laen on tarbimislaen ning kellelt tarbimislaenu võtta?

Milline laen on tarbimislaen?

Tarbimislaen on vaieldamatult Eesti populaarseim laenutoode. Kuigi, olete kindlasti näinud reklaame või pakkumisi laenudele nagu SMS-laen, väikelaen või kiirlaen siis sisuliselt on tegu ikkagi tarbimislaenudega. Kui kiirlaen veel erineb veidi väikelaenudest, siis väikelaen ja tarbimislaen on sisuliselt täiesti samad tooted. Lihtsalt erinevad laenuandjad nimetavad oma laenutooteid erinevalt, olenevalt kuidas nad end turul positsioneerivad.

Tarbimislaenu iseloomustab kiire taotlemisprotsess ning see, et laenul pole sihtotstarvet. Kui kodulaenu puhul on laenuandja paika pannud, et võite seda vaid kodu ostmiseks kasutada, siis tarbimislaenud ongi mõeldud erinevate tarbimiskulude katmiseks.

Enamasti on tarbimislaenude summad kuni 5000€, kuid on ka laenuandjaid kes pakuvad tarbimislaenu kuni 25 000€ (BigBank).

Tarbimislaenu taotlemine

Tarbimislaenu valides tehke kindlasti oma kodutöö ning leidke endale soodsaim pakkumine. Kindlasti tasub laenupakkuja valimisel lähtuda krediidikulukuse määrast (KKM) ning sellest, milline on laenu vormistamise tasu (lepingu sõlmimise tasu) ja muud reaalsed kulud, mis laenu tagasimaksetele lisanduvad.

Tänu Eesti seadusandlusele on tänaseks laenuandjad kohustatud vastavad numbrid välja tooma ning need on lihtsasti laenupakkujate kodulehekülgedel leitavad.

Kui te soovite taotleda tarbimislaenu, siis enamuse laenuandjate juures peaksite te olema vähemalt 18-aastane (paljud laenuandjad ei väljasta laene alla 21-aastastele) ning Eesti kodanik, või siin elamisloaga elav välismaalane. Lisaks ei tohi teil olla kehtivaid maksehäireid ning samuti peaks teil olema igakuine sissetulek. Reeglina ei tohiks teie igakuised laenumaksed ületada rohkem kui 40%.

Tarbimislaenu taotlemisprotsess on isenesest lihtne ning peaks võtma vaid mõned minutid. Alustuseks peaksite täitma laenutaotluse laenuandja kodulehel ning seejärel esitama neile nõutud dokumendid. Mitmed laenuandjad pakuvad laene ka ööpäevaringselt ning isegi nädalavahetustel. Raha laekub tavaliselt juba mõnekümne minuti jooksul peale positiivse otsuse saamist laenuandjalt.

Mille jaoks on tarbimislaen mõeldud?

Tarbimislaenude puhul ei ole sätestatud ühtegi tingimust, kuidas te peaksite laenu kulutama. Näiteks autolaenu, või kodulaenu puhul on laenu sihtotstarve vastavalt auto või kodu ostmiseks (või renoveerimiseks), aga tarbimislaenude puhul võite kulutada raha täpselt nii nagu soovite.

Tarbimislaenu taotlemine maksehäirega

Kui teil on kehtiv maksehäire on väga suur tõenäosus, et teile laenu ei anta. Tarbimislaenude näol on tegemist tagatiseta laenuga, mille tagatis ongi teie sõna ja allkiri, et maksate raha tagasi. Seega pole maksehäirega lootust laenu saada.

Millised laenuandjad pakuvad tarbimislaene?

Eestis pakuvad väikelaenu või tarbimislaenu peaeagu kõik tuntud laenudega tegelevad ettevõtted. Neist tuntuimad on suurpangad nagu Swedbank, SEB, LHV või COOP pank, aga ka erinevad laenuandjad nagu BigBank, Raha24, Bondora, Inbank, BestCredit ning paljud teised.

tarbimislaen soodsalt

Tarbimislaenude summad erinevad olenevalt laenupakkujast. Populaarseim summa tarbimislaenude puhul on kuni 5000 eurot ning kõrgeimad summad ulatuvad 25 000 euroni.

Väikelaen on tegelikult sama toode mis tarbimislaen, erinevad laenupakkujad nimetavad neid lihtsalt erinevalt.

Parima tarbimislaenu leiate võrdlusportaalidest nagu laenukompass või kiirlaenud.ee, lisaks tasub pilk peale visata ka teistele võrdlusportaalidele nagu financer.com või xlaen.ee

Kehtiva maksehäire puhul teile suurem osa Eesti laenuandjatest laenu ei paku. Kuna laenuandjad on kohustatud kinni pidama seadusest, ei saa nad kehtiva maksehäirega inimesele laenu väljastada, kaitstes sellega nii laenuvõtjat kui ennast.

milline on parim tarbimislaen

Mõistlike tingimustega tarbimislaen

Vaadake Raha24 tarbimislaenu pakkumist ning veenduge ise!

tarbimislaenud
laen